słowa kluczowe: Pelosi, Trump, bunt.
Świat2021.01.12 00:40 00:50

▪ ULTIMATUM ! PELOSI VS TRUMP ! ▪

 
 
■ A jednak w USA prześladowania polityczne ! ■
 

 

 ■ Impeachment Trumpa ■  Równia pochyła  ■

Pelosi chce przyśpieszyć postępowanie w sprawie impeachmentu przeciwko Trumpowi.

Nancy Pelosi, demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów USA, chce szybko wszcząć postępowanie w sprawie impeachmentu odchodzącego prezydenta Donalda Trumpa, jeśli nie zostanie on usunięty ze stanowiska w ciągu kilku dni. Napisała to w liście do swoich kolegów w niedzielę.

W poniedziałek rano w Izbie Reprezentantów zostanie przedłożona rezolucja wzywająca wiceprezydenta Mike'a Pence'a do odwołania się do przepisów 25 poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Pence i inni członkowie gabinetu mogą to wykorzystać do usunięcia Trumpa z urzędu, jeśli uznają, że prezydent jest niezdolny i nie jest już w stanie prawidłowo wykonywać swoich obowiązków.

■   Ultimatum !!!  ■

„Wzywamy wiceprezydenta do odpowiedzi w ciągu 24 godzin”, ozbajmiła Pelosi w liście do Demokratów. Jeśli Pence nie odpowie, zostaną złożone dokumenty niezbędne do rozpoczęcia procedury impeachmentu. Jak dotąd 210 członków Izby Reprezentantów, czyli prawie większość, popiera propozycję odwołania prezydenta po środowych zamieszkach w Kapitolu i w innych miejscach. Ponadto smierć poniosło aż pięć osób. Pelosi nazwała Trumpa „zagrożeniem dla demokracji” ze względu na jego rolę w podżeganiu jego elektoratu.  „W naszej pracy polegającej na ochronie konstytucji i demokracji musimy działać pilnie, ponieważ ten prezydent stanowi bezpośrednie zagrożenie” - powiedziała. „Ciągłe ataki prezydenta na naszą demokrację wymagają od nas szybkiego działania”.

Dlaczego Demokraci nadal zamierzają postawić sprawę w stan oskarżenia, mimo że pozostało tylko dziewięć dni prezydentury ? Flaga USA wisi na półmaszcie Kapitolu, aby upamiętnić śmierć policjanta Briana Sicknicka, który zginął, gdy tłum zwolenników Trumpa wtargnął do budynku parlamentu. Chociaż do koñca kadencji Trumpa pozostały tylko kilka dni, wielu kongresmenów uważa, że ​​jest konieczna. Demokraci chcą skierować oficjalny zarzut impeachmentu w poniedziałek, co oznacza rozpoczęcie procedury impeachmentu. Jest wśród nich także kilku republikańskich senatorów. „Chcmy, żeby ustąpił. On musi odejść. Zrobił wystarczająco dużo szkód ”- powiedziała senator Alaski Lisa Murkowski. Jej kolega Pat Toomey, senator z Pensylwanii, dołączył do niej, mówiąc, że to, co zrobił Trump, może również zasługiwać na poważne jego oskarżenie. Cztery dni po tym, jak zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa weszli do Kapitolu i uderzyli gaśnicą policjanta Briana Sicknicka w głowę, trzy dni po jego śmierci umieszczono flagę do połowy masztu nad Kapitolem..

Prezydent Trump, jak mówią jego pracownicy, zwraca uwagę tylko na sfałszowane wybory, które jego zdaniem zostały oddane na niego głosy skradzione i sfałszowane oraz na `` zdradę '' Republikanów, którzy nie chcą już iść z nim w walce o prawdę, oraz na utratę kontaktu ze swoimi zwolennikami poprzez zablokowane jego konta na Twitterze.

W niedzielę do wieczora Trump nie kontaktował się jeszcze z rodziną zmarłego policjanta. Od środy nie rozmawiał też z wiceprezydentem Mikiem Pence'em. Tego dnia Pence przewodniczył posiedzeniu Kongresu, które było przerwane ze strony zwolenników Trumpa, na którym potwierdzono zwycięstwo wyborcze Joe Bidena. Akt oskarżenia

Ponieważ dobrowolna rezygnacja Trumpa jest nie do pomyślenia, a wiceprezydent Pence nie opowiada się jeszcze za ogłoszeniem prezydenta niezdolnym do pracy, impeachment dla Demokratów  jest jedynym pozostałym środkiem karnym wobec Trumpa. Demokratyczni kongresmeni chcą umieścić oficjalny zarzut impeachmentu na porządku dziennym w poniedziałek, co oznacza rozpoczęcie procedury impeachmentu. Jeśli ten zarzut uzyska większość, zostanie przesłany do Senatu w celu ostatecznego werdyktu. W takim przypadku Trump będzie jedynym z 45 dotychczasowych prezydentów, którego dwukrotnie postawiono w stan oskarżenia. Nie dojdzie jednak do oskarżenia przez Senat - decyzji nie można podjąć przed 20 stycznia, w dniu złożenia przysięgi Joe Bidena. Senat może jednak zabronić Trumpowi zajmowania w przyszłości oficjalnego lub wybieralnego stanowiska na szczeblu federalnym.

■ Dodać oliwy do ognia. ■

Strona republikańska potępia przemoc wobec Kongresu, ale milczy, czy Trump jest za to odpowiedzialny. Siedmiu republikańskich członków Izby Reprezentantów zwróciło się w liście do Joe Bidena, aby odwieść Demokratów od oskarżenia, argumentując, że dodałoby to oliwy do ognia w kwestii podziałów politycznych i jeszcze większej polaryzacji. Ale Biden pozostawił o tym decyzję Kongresowi. 

Biden powiedział: że "prezydent może stanąć w obliczu oskarżenia a senat musi według własnych zasad, niezwłocznie zająć się impeachmentem i on nie może nic zrobić". Przez cały ten czas Biden musiałby czekać na nominację ministrów, których mianował i na wdrożenie pakietu wsparcia dla gospodarki. Między innymi to dlatego Demokraci na razie nie rozważają wysłania zarzutu impeachmentu do Senatu po przyjęciu go w Izbie Reprezentantów. „Daj prezydentowi Bidenowi 100 dni, których potrzebuje, aby osiągnąć swój harmonogram” - powiedział przedstawiciel James Clyburn w wywiadzie dla Fox News.

Trump nie odpuszcza. 

Po przez wskazanie na to, co druga strona zrobiła źle, bardzo zwięzłym słowem po angielsku: ▪ ▪ ▪ whataboutism ▪ , jest jednym ze standardowych sposobów, jakimi Trump był broniony w ostatnich dniach.

■ Wele spekulacji i błędnego rozumowania ■

Czy prezydentura Trumpa była porażką ? Jak prezydent Donald J. Trump zapisuje się w historii ? Czy to wyjątek, który dał cztery szalone lata, czy też okazuje się człowiekiem, który zdecydowanie zmienił zasady gry ?

Powstaje naturalne pytanie: kiedy temu liderowi (w opinii wielu obserwatorów kontrowersyjnemu liderowi) udało się zrealizować plany i co się udało zmienić, poprawić, zniszczyć  ?

Jest opinia, że atak na Kapitol mógł być dopiero początkiem, są różne obawy, że nie skończy się to jednym atakiem na Kapitol. Liczba buntowników, radykałów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie jest bez ograniczeń, a przyczyny są ewidentnie wszystkim dobrze znane, skrajne ubóstwo i skrajne bogactwo, ogromna na skutek tego polaryzacja, już sam fakt, że miliony ludzi żyje w USA w nędzy bez dachu nad głową bez dostępu do podstawowych świadczeń zdrowotnych (a obecnie trwająca od roku wykreowana kryzysowa sytuacja z covid 19 uwidacznia cały marazm amerykańskiej opieki zdrowotnej w postaci ofiar śmiertelnych) oraz faktyczny stan braku higieny dla milionów Amerykanów nie mających dostępu do świeżej wody, do toalet, braku dostępu do zdrowej żywności dla milionów nędzarzy żyjących w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Tragedią dla biednych ludzi jest żyć w takich warunkach, ludzi którzy żywią się w kubłach na odpady przy Mc'Donaldach.

Nawet teraz w trakcie już od roku trwającego ogólnego kryzysu to według danych najbogatsi amerykańscy miliarderzy wzbogacili się o następne miliardy dolarów gdy w tym samym czasie miliony ludzi straciło nie tylko pracę ale dorobek swojego życia, zdrowie i co jest najważniejsze stracili życie. 

 

 

 

227 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Re: ▪ ULTIMATUM ! PELOSI VS TRUMP ! ▪ 
Jarosław Ruszkiewicz, 2021.01.12 o 01:25
Król jest nagi...
To chyba już największy idiota widzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  

podobna tematyka

Donald Trump i czas pożegnania. (Świat)

© niepodległy.pl 2019-2021   Subskrypcja bloga: Atom   RSS  ↑ do góry ↑